Zaawansowany kurs

PROTOKÓŁ SIMPSON – Terapia

W stanie Esdaile’a, klient doświadcza silnej euforii mentalnej, czuje pokój tak dogłębny że po prostu chce ignorować całe otoczenie, nawet pozytywne sugestie terapeuty. Ponadto, wszystkie mięśnie klienta są w tak ekstremalnym stopniu rozluźnione że klient nie będzie w stanie się poruszać, a nawet mówić.

Stan Esdaile’a nie był uważany za użyteczny w terapii, ze względu na brak komunikacji i niemożność klienta do świadomej współpracy z terapeutą.

Protokół Simpson pozwala nawiązać komunikację ruchami ideomotorycznymi (pozostawiając część ciała w stanie somnambulizmu – głębokiej hipnozy). Działa również jako proces który może „oczyścić” wewnętrzne pobudki klienta: fizyczne, emocjonalne, a nawet duchowe, jeżeli to są jego wierzenia.

Ines Simpson

terapiaNajwiększa specjalistka stanu Esdaile’a, Ines jest hipnoterapeutką OMNI od 2002 roku, certyfikowaną instruktorką NGH w zachodniej Kanadzie, jak też instruktorką OMNI.

Dostała wiele nagród za swoje osiągnięcia i wyjątkowe odkrycia. Wielu uważa jej protokół terapeutyczny w stanie Esdaile’a za jedno z najbardziej postępowych odkryć dotyczących hipnozy ostatnich dziesięcioleci.

Więcej

Hipnoza Simpson